Merhaba ile başlanır dimi?

Son 10 senedir neredeyse herkes kişisel sitelerden, bloglardan bahsediyor. Ülkemizde internet hızlı bir şekilde yayılmaya başladığından olsa gerek blog açmak, site açmak bir gereksinim olmuş durumda…

Bilişim sektöründe olmam hasebiyle bazen arkadaşlar bana da soruyor;

arkadaşlar: Hasan blog adresin ne?

ben: benim kişisel bloğum yok.

Ama artık bu cevabı vermeyeceğim ve kişisel bloğum yok dediğimde karşı karşıya kadıldığım  ‘ne geri kalmış bi’ bilgisayarcı’ bakışına maruz kalmayacağım.

Blog açmanın bir bilgisayarcı için en yanlarından bir tanesi de bu sanırım.

Aslında blog açmanın bir çok faydası var. İnsan bazen doluyor doluyor öyle doluyor ki bir yerlere akmak istiyor. Sosyal insanlar için akma yönü önemsiz çünkü nasılsa sosyal bireydir kendileri ve sokakta istediği yere akar. Ama bu herkes için geçerli değil ve bazen en sosyal insanlar bile global bir şekilde akmak istiyor. Bu söylediğimi asosyal kişilik gizlemesi olarak algılamayın. Çünkü ben hakkaten asosyal bi kişiliğe sahip değilim.

Hoş, sosyallik de görece bir kavram. Tarkan’a nazaran asosyalimdir ama ajdar’a nazaran sosyal biriyimdir. Bu örnek daha çok toplumsal bakış yönünden oldu sanırım.. Herneyse..

Bloğumu açmış bulunuyorum ziyaret eden olursa yorum yazmaktan fikrini paylaşmaktan çekinmesin korkmasın ben şahsen kimsenin ip adresini msn adresini kimseye vermem kendimde kullanmam. İp adresi eğer suç içerikli bir yayın varsa verilmelidir hakim savcı polis kim isterse artık, verilmeli ama ben elimden geldiğince vermem, abi bunlar nacizane fikirdir fikir ve vicdan hürriyeti var derim son an’a kadar direnirim..

Gerisi size kalmış..

Bu arada merhaba demeyi unuttum..

merhabalar…

Related Posts

About The Author

Add Comment